Олимпијакос го освои Санкт Петерсбург

Грчкиот кошаркарски великан пирејски Олимпијакос успеа да стигне до победата на гостувањето кај фаворитот Зенит од Сант Перетсбург во 7. коло од Евролигата (66:75).

Хасан Мартин ги предводеше Оли со 16 поени, додека 10 запиша Мекисик. Порашениот кошаркар на Црвена звезда, Били Берон беше најдобари кај Зенит со 13 поени, додека еден помалку имаше Холинс.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .