Од фудбалските терени до снимки за возрасни: Англиската фудбалерка ја смени професијата! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Англиската фудбалерка Меделин Врајт (22) имаше желба да направи голема кариера во овој спорт, меѓутоа тоа и успеа во комплентно друга професија.

Меделин кон крајот на минатата година заработи отказ во екипата на Чарлтон откако беше снимена како вдишува хелиум и како пие шампањ додека го вози својот автомобил.

Клубот ја отпушти, меѓутоа атрактивната Меделин најде начин да го искористи својот изглед за да започне нов бизнис.

Таа веќе неколку месеци продава провокативни фотографии и снимки, а работата и тргна. Цената од 33 долари на месечно ниво скокна на 45, додека Меделин очигледно ужива во новата работа.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .