Одржана жрепката за СП: На Македонија и се падна Европскиот првак!

Фудбалската репрезентација на Македонија немаше среќа на денежната ждрепка за баражот за пласман на Светското првенство во Катар. Момците на Благоја Милевски ќе се судрат со Европскиот првак Италија, а доколку се случи чудо и славиме, тогаш во финалето ќе играме против подобриот од мечот Португалија – Турција.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.