Одложени ракометните Европски првенства У – 20 и У – 18

Корона – вирусот им зададе огромни проблеми на спортовите, меѓутоа никој не пати како ракометот.

Сега Европската ракометна федерација донесе одлука да ги одложи Европските првенства за играчи до 20 и до 18 години кои требаше да се одиграа во јануари идната година.

Првенството до 18 години требаше да се одржи во Словенија, а за играчи до 20 години во Хрватска.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .