Огромна провокација: Навивачите на Бока Јуниорс се појавија со маски од човекот кој го уништи Ривер (ФОТО)

Пред два дена се одигра финалето од Копа Либертадорес во кое Фламенго со пресврт го победи минатогодишниот шампион Ривер Плата (2-1). Навивачите на „смртниот непријател“ на Ривер, Бока Јуниорс исто така славеа, а на синоќешниот натпревар во аргентинското првенство дел од нив дојдоа со маски на кој беше ликот на Габриел Барбоса кој постигна два погодоци и беше играч на натпреварот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .