Огромен проблем за Наполи пред дуелот со Ливерпул

Ливерпул во среда на „Енфилд“ го дочекува Наполи во 5. коло од Лигата на шампионите. Овој натпревар може да биде одлучувачки за тоа кој ќе биде прв во групата затоа што „црвените“ имаат осум бодови, а Наполи има бод помалку. Тренерот на наполитанците, Карло Анчелоти се соочува со голем проблем.

Имено, повреда на лактот заработи Лоренцо Инсиње поради нема да настапи на мечот против Ливерпул. Еден од најважните фудбалери на италијанскиот клуб сезонава одигра 15 натпревари на кој постигна четири голови и запиша шест асистенции.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .