Ова забивање го сметаат за најдобро во историјата: Бакси до првата победа, но играчот на Феникс во центарот на вниманието! (ВИДЕО)

Кошаркарите на Милвоки Бакс доцна синоќа ја забележаа првата победа во големото НБА финале. Бакси предводени од неверојатниот Јанис Антетокумпо славеше со 120:100 и намали на 1-2 во финалната серија против Феникс.

Првата ѕвезда на Милвоки мечот го заврши со 41 поен, но и покрај тоа во центарот на вниманието беше противничкиот кошаркар Кем Џонсон кој имаше едно монструозно забивање врз Пи Џеј Такер, за кое многумина сметаат дека е најдобро во историјата. Какво е вашето мислење?

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .