Објавен списокот на Франција, Дешамп го врати Бензема!

Селекторот на Франција, Дидиер Дешамп ги изненади сите со одлуката на списокот за претстојното Европско првенство да го вметне Карим Бензема кој после шест години се враќа во репрезентацијата.

Искусниот напаѓач беше буквално избркан од селекцијата на Франција во 2015 година поради скандалот кој се случи со Валбуена, кој беше уценуван од играчот на Реал Мадрид, но сега Дешамп одлучи повторно да му даде шанса во дресот на „триколорите“.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.