Објавен дел од химната за ЕП: „Нека се тресе сега цела Европа, од една силна, моќна Македонија“ (ВИДЕО)

Фудбалската Репрезентација на Македонија на официјалниот профил на социјалните мрежи објави дел од навивачката химна за ЕВРО 2020.

„Сложни сме и со вас одиме, гласно силно да ве бодриме, нека се тресе сега цела Европа од една силна, моќна Македонија“, гласат дел од стиховите.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .