„Обид за убиство“ во Лос Анџелес: Леброн Џејмс брутално „закуца“ преку Србин! (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс продолжува со одличните игри. Во калифорниското дерби против Сакраменто, „езерџиите“ стигнаа до нова победа (99 – 97). Леброн Џејмс одигра одлично, а мечот го заврши со 29 поени и 11 асистенции.

Потег на натпреварот дефинитивно е неверојатното забивање на „кралот“, а на погрешно место во погрешно време се најде српскиот репрезентативец Немања Бјелица. Србинот не се обиде да го спречи, а Леброн моќно заби.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .