Нојер ќе го сонува Фројлер…(ВИДЕО)

Швајцарија изненадувачки води со 1-2 на гостувањето кај Германија во мечот од рамките на Лигата на нациите. Швајцарците го зголемија водството со преубавиот погодок на фудбалерот на Аталанта кој на маестрален начин го лобуваше Мануел Нојер…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .