Ножичките на Тареми беа ремек – дело, но недоволно за Порто: Челси во полуфиналето на ЛШ! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Челси се пласираа во полуфиналето од Лигата на шампионите. На „сините“ им беше доволна победата од 0-2 во првиот меч на гости кај Порто, па вечерашниот минимален пораз (0-1), не им наштети.

Моментот на натпреварот (можеби и на досегашниот дел од ЛШ), се случи во 89. минута кога Иранецот Тареми постигна неверојатен погодок со ножички.

Челси во полуфиналето ќе се судри со подобриот од натпреварот Ливерпул – Реал Мадрид.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.