Нов удар за Холанѓаните: Двајца фудбалери повредени пред мечот против Украина!

Фудбалерите на Холандија во групната фаза на ЕВРО 2020 се наоѓаат во групата со нашата Македонија, Австрија и Украина со кого го играат првиот натпревар во Амстердам, а на ден пред мечот Холанѓаните се соочуваат со нов проблем.

Имено, повреда на синоќешниот тренинг доживеал играчот на Манчестер јунајтед, Дони ван Дер Бек. Освен него првиот меч најверојатно ќе го пропушти и Матијас де Лихт кој исто така се повредил на тренингот.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.