Нов трансфер на Барселона

Дефинитивно, еден од најактивните клубови во летниот преоден рок. Каталонците сега потврдија уште еден трансфер. Имено, Карлос Алена го напушти „Камп ноу“ и го засили мадридски Гетафе!

Овој 23 – годишен фудбалер минатата полусезона ја помина како позајмен во Гетафе кој одлучи да го задржи во своите редови. Од друга страна, Барселона го задржа правото на 50 отсто од идната продажба, а исто така ќе го има правото прв да го откупи Алена.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .