Нов позитивен во ракометната репрезентација – познато и кој!

Македонската ракометна репрезентација после рутинската победа над Финска на стартот од квалификациите за ЕП 2022, денеска патува за Швајцарија каде утре ќе се судри со незгодните Швајцарци.

Сепак, има проблеми за селекторот Данило Брестовац откако беше потврдено дека има нов случај на корона – вирус во репрезентацијата. Станува збор за асистентот Раде Стојановиќ кој нема да патува за Швајцарија.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .