Нов кикс на Јувентус: „Старата дама“ немаше среќа, Верона стигна до голем бод во Торино! (ВИДЕО)

Втор натпревар во низа италијанскиот првак Јувентус не успева да стигне до три бодови, на места каде што едноставно тоа мора да го направи. Во минатото коло не славеа кај Кротоне (1-1), а сега и на домашен терен против Верона го забележа истиот резултат.

„Старата дама“ заслужи да победи, навистина немаше среќа. Две пречки, неколку чудесни интервенции на Силвестри, но на крајот најважни за бодовите, а ултрасите на великанот од Торино очекуваа победи против „малите“ клубови.

Во првиот дел немаше голови, а ВАР пред самиот судиски свиреж го поништи мајсторскиот лоб на Алваро Мората.

Гостите поведоа преку Андреа Фавили во 60. минута. Андреа Пирло направи вистински потег што го внесе во игра Дејан Кулушевски кој врати со погодок за израмнување (1-1). Јуве имаше шанси, но не можеше уште еднаш да го матира фанстастичниот Силвестри.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .