Нов гол на Шик, Чешка ремизираше со Хрватска! (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Чешка после победата над Шкотска во првото коло, стигна до позитивен резултат и во второто, каде што ремизираше со фаворизираната Хрватска (1-1).

Чесите повторно беа предводени од Патрик Шик кој прецизно стрелаше од еден сомнително досуден пенал, додека Перишиќ израмни за „коцкестите“.

Чешка сега има четири бодови, додека Хрватска еден, додека вечерва на „Вембли“ ќе се судрат Англија и Шкотска.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .