Ново неверојатно достигнување на Меси

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси денеска на натпреварот од ЛШ против Борусија Дортмунд постави нов рекорд. Имено, Аргентинецот по асистенција на Суарез постигна гол во 700. меч за Каталонците. Ова значеше дека Борусија Дортмунд е 34. клуб на кој Меси успеал да му постигне погодок во Лигата на шампионите, а вакво нешто никој не успеал да направи.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .