Ново засилување за Марсеј: На „Велодром“ пристигна Гуендузи!

Олимпик од Марсеј е сериозен! Славниот француски клуб сериозно влезе во летниот трансфер пазар, а денеска го претстави младиот 22 – годишен фудбалер Матео Гуендузи.

Фудбалерот од средниот ред доаѓа од редовите на Арсенал како позајмен играч, додека Марсеј на крајот од сезоната ќе мора да го откупи неговиот договор за 11.000.000 евра.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .