Нова симултантка на Јокиќ, Портланд елиминиран од плејофот! (ВИДЕО)

Кошаркарите на Денвер Нагетс се пласираа во полуфиналето на Западната конференција откако славеа во шестиот натпревар против Портланд на гости со 115:126, за победа од 2-4.

Никола Јокиќ уште еднаш докажа зашто ќе биде прогласен за МВП. Српскиот центар беше прв стрелец на натпреварот со 36 поени, додека на спротивната страна најдобар беше Лилард со 28 поени и 13 асистенции.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .