Нова лудорија на Суарез: На Клаудио Браво не му се веруваше што прави напаѓачот на Атлети (ВИДЕО)

Фудбалерите на Уругвај успеаа да го освојат првиот бод на Копа Америка и тоа во мечот против Чиле, а најзаслужен за бодот беше Луис Суарез кој изрмани и покрај фактот што во официјалниот записник беше истакнато дека станува збор за автогол на Артуро Видал.

Сепак, во центарот на вниманието беше еден друг, урнебесен потег, комплетно во стил на Суарез. Имено, напаѓачот на Атлетико Мадрид имаше проблем со копачките кои реши да ги намести токму пред Клаудио Браво…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .