Нова „бомба“ на Партизан: Од Голден Стејт Вориорс во Белград

Српскиот кошаркар Ален Смаилагиќ би можел да се врати дома и да потпише за белградски Партизан. Смаилгиќ минатите месец дена ги помина во развојната лига каде што играше за Санта Круз Вориорс, но се врати во Голден Стејт, каде што не се задржа долго.

„Воините“ се одрекоа од правата на крилниот центар, па во наредните 48 часа ќе го може да го ангажира некој НБА клуб, а ако не се случи тоа ќе потпише за Партизан, тврдат српските медиуми.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .