Нова асистенција на Алиоски, сега против Барнли

Фудбалерите на Лидс водат со 0-2 на гостувањето кај Барнли. Првиот погодок за клубот од Јоркшир го постигна Матеуз Клих во 44. минута, додека за вториот заслуга има Џани Алиоски кој му асистираше на Харисон во 59. минута за 0-2…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.