Нова асистенција на Алиоски, сега против Барнли

Фудбалерите на Лидс водат со 0-2 на гостувањето кај Барнли. Првиот погодок за клубот од Јоркшир го постигна Матеуз Клих во 44. минута, додека за вториот заслуга има Џани Алиоски кој му асистираше на Харисон во 59. минута за 0-2…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .