Новак се обиде, но Рафа е „кралот на земјата“: Десетта круна за Надал во Рим!

Рафаел Надал го освои Мастерсот во Рим против најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ кого го победи со 2:1 во сетови (7:5, 1:6, 6:3).

Надал со победата против Србинот во вечниот град ја освои десетата титула во кариерата. Мечот траеше околу три часа, а Надал не беше нивото само во вториот сет, кој го загуби убедливо.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.