Новак разочаран: Еден од моите најлоши мечеви во последните години

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ не го криеше разочарувањето од шокантниот пораз од Дан Еванс, на мастерсот во Монте Карло.

„Ова беше еден од моите најлоши мечеви, една од најлошите партии во последните години, колку што можам да се сетам. Не сакам да ја намалам победата на Еванс, но се чувствував лошо на теренот од почетокот до крајот. Ништо не беше како што треба, ништо не успеав да направам“, истакна Ѓоковиќ.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .