Новак му се одмазди на Саша за Токио: Најдобриот на светот во финалето на УС Опен!

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ се пласираше во големото финале на УС Опен откако во полуфиналето го совлада Александар Зверев со 3-2 во сетови (4-6, 6-2, 6-4, 4-6, 6-2).

После напорна три ипол часовна борба, Новак успеа да го совлада незгодниот Германец и да му се одмазди за поразот во полуфиналето на Олимписките игри во Токио. Ѓоковиќ во финалето кое се игра утре вечер ќе се сретне со Русинот, Данил Медведев.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .