Никаде нема такви емоции како во Јужна Америка (ВИДЕО)

Мора да признаеме дека фудбалот во Јужна Америка се следи со посебна страст. Фламенго синоќа стигна до трофејот во Копа Либертадорес по пауза од 38. години, а Рио де Жанеиро знаеше како да ја прослави големата победа.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .