Не си заминува само Алаба: Уште еден стандарден првотимец на Баерн си оди на крајот од сезоната!

Познато е дека Давид Алаба на крајот од сезоната ќе си замине од Баерн Минхен, а сега спортскиот директор на клубот, легендарниот Хасан Салихамиџиќ откри дека клубот ќе го напушти и Џером Боатенг.

„Тоа беше заедничка одлука на клупскиот менаџмент, а тренерот беше вклучен во оваа одлука. Му објаснивме се на Џером и тој покажа големо разбирање“, изјави популарниот Брацо.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .