Не можеше да издржи: Кер полуде и ја скрши плочата за цртање! (ФОТО)

Голден Стејт Вориорс синоќа ја забележа само четвртата победа во 19. меч сезонава и тоа против Чикаго Булс (104-90). Најинтересен момент на натпреварот беше кога нивниот тренер Стив Кер ја скрши плочата за цртање акции. Тој дури и заработи повреда на раката.

„Ја скршив плочата, но таа беше првата од двете. Имам право да скршам две во една сезона, а заработив и мала повреда. Секогаш се повредувам таму, но сега беше малку подлабоко. Многу бев лут“, изјави Кер.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .