Не знае за доста: Роналдо сруши нов рекорд! (ФОТО)

Еден од најдобрите фудбалери во светот Кристијано Роналдо повторно е номиниран за Златната топка. Оваа награда ја доделува реномираниот „Франс фудбал“, а на листата од 30 играчи кои се кандидати за освојување на наградата повторно се најде Португалецот.

Ова за него ќе биде дури 16 номинација што е апсолутен рекорд. Роналдо од 2004. година е кандидат за освојување на наградата која ја има освоено пет пати.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .