Нејмар и Диало жестоко казнети за инцидентот во тунелот (ВИДЕО)

ПСЖ минатиот викенд загуби важен натпревар на домашен терен од конкурентот за титулата Лил. Сепак, повторно во центарот на вниманието беше Нејмар и повторно поради неспортско однесување.

Бразилецот на мечот заработи црвен картон после дуелот со Диало со кого влезе во судир и во тунелот, а сега двајцата од Лига 1 заработија суспензија и нема да играат на следните три натпревари во француското првенство.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.