Неславен крај на Суперлигата: Ед Вудвард си поднесе оставка во Манчестер јунајтед!

Челси прв одлучи да истапи од Суперлигата поради преголемиот притисок од јавноста и навивачите. „Сините“ веќе ја подготвиле документацијата за напуштање на големиот проект, а наводно на ист чекор се одлучил и Манчестер сити.

Дека проектот ќе добие неславен крај, потврдува и директорот на Манчестер јунајтед, Ед Вудвард кој си поднел оставка од функцијата. Исто така и претседателот на Барселона, Жоан Лапорта изјави дека навивачите на клубот ќе одлучат дали сакаат да учествуваат во Суперлигата.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.