НЕРЕАЛНИ сцени од Сплит: „Торцида“ прослави 70. години! (ФОТОГАЛЕРИЈА) (ВИДЕО)

Хрватскиот град Сплит, синоќа буквално гореше за прославата на 70. роденден на навивачката група на хрватскиот великан Хајдук.

Најстарата навивачка група во светот „Торцида Сплит“ направи неверојатен спектакл за големиот јубилеј, а фотографиите и видеата од прославата го пренесоа медиумите ширум светот.

Инаку, „Торца“ е формирана во 1950 година на мечот за титулата на Југославија против белградска Црвена звезда.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .