Нервозниот Бускетс: Нема да толерираме непочитување!

Шпанија со многу мака се пласираше во нокаут – рундата од ЕВРО 2020. „Фуријата“ претрпе многу критики од јавноста, а тоа не му се допадна на искусниот Серхио Бускетс.

„Навивачите беа многу добри. Со нивната поддршка сме подобри. Судбината на мечот против Словачка ни го врати тоа што ни го одзеде во другите два натпревари. Како што зборував отсекогаш, оваа екипа прифаќа критики, но нема да толерираме непочитување, посебно од тие кои што биле овде. Мислам дека не треба друго ништо да додам“, кажа Бускетс.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .