Неочекуван трансфер: Марсело ќе игра во Серија А?

На легенарната генерација на мадридски Реал која ја покори Европа три години во низа по се изгледа и дојде крајот, а пред заминува од Мадрид наводно е и бразилскиот бек Марселона.

Неговиот договор со „кралевите“ истекува летото 2022 година, а во моментов нема знаци за продолжување на соработата.

Овој факт сака да го искористи новиот тренер на Рома, Жозе Мурињо кој го гледа Марсело како замена за Спинацола кој доживеа тешка повреда на ЕВРО 2020 и од терените ќе отсуствува во следните шест месеци.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .