Нема крај на проблемите со повредите во Вардар: Дисингер опериран, ќе паузира три месеци

Европскиот првак Вардар сезонава има големи проблеми со повредите на своите ракометари. Германскиот интернационалец Кристијан Дисингер синоќа беше опериран и според последните информации тој ќе биде надвор од паркетот во следните три месеци.  Во недела „црвено-црните“ на домашен терен во „Јане Сандански“ го пречекуваат унгарски Веспрем.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .