Нема крај на лошите вести за Рамос: Сега е позитивен на корона – вирус!

Капитенот на мадридски Реал, Серхио Рамос во вториот дел од сезоната одигра само два натпревари во дресот на „кралевите“, а сега за искусниот дефанзивец стигнаа нови лоши вести.

Имено, на последното тестирање за корона – вирус Рамос искочил позитивен на корона – вирусот. Шпанецот веќе се наоѓа во изолација, а за среќа добро се чувствува и нема симптоми.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.