Некогашниот најскап македонски фудбалер потпиша за Шкупи!

Македонскиот репрезентаивец Марјан Радески за кого Шкендија во 2015 година плати 150.000 евра за да го откупи од Металург, со што беше прогласен за најскап македонски фудбалер во делот за трансфер од домашен во домашен клуб.

„За мене е огромна чест да играм за тим како Шкупи. Секој фудбалер би сакал да биде дел од амбициозен тим, кој се бори за шампионската титула. Се надевам дека ќе им помогнам на моите нови соиграчи заедно да дојдеме до посакуваната цел во новата сезона, а тоа е секако битка за првото место. Ќе дадам сѐ од себе за успесите на овој тим“, потенцира Радески на промоцијата во новиот клуб.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.