Невиден скандал на Копа Америка: Судијата им „асистираше“ на Бразилците за гол? (ВИДЕО)

Бразил синоќа со 2-1 ја совлада селекцијата на Колумбија во мечот од третото коло од групната фаза на Копа Америка, но во центарот на вниманието е главниот судија кој беше обвинет дека им „асистирал“ на Бразилците за првиот погодок.

Колумбијците со право беа бесни, но изостана реакцијата од ВАР собата.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.