НЕВИДЕНО во историјата на Барса: Педри прв фудбалер со клаузула од – МИЛИЈАРДА ЕВРА!

Новиот договор на супер-талентираниот фудбалер од средниот ред Педри ќе ја има најголемата откупна клаузула во клупската историја на Барселона! Никогаш ниту еден фудбалер на Барса досега нимал фиксна откупна клаузула од милијарда евра.

Фантастичниот фудбалер од средниот ред во следните 48 часа ќе стане првиот фудбалер на каталонскиот гигант со волку висока клаузула, а ќе потпише договор до 2026 година.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.