Неверојатно: Го извадија од игра, па отиде да се тепа со своите навивачи (ВИДЕО)

Фудбалерот на францускиот второлигаш Авр, Калид Боутаиб (34) заработи црвен картон на мечот против Тулуз (1-1). Верувале или не, искусниот марокански фудбалер беше заменет во 61. минута, а потоа настана вистински хаос откако Боутаиб одите до трибината да се расправа со сопствените навивачи.

После туркањето и вербалниот дуел, 34 – годишниот фудбалер доби црвен картон, а поголем инцидент спречи обезбедувањето…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .