Неверојатниот Хабиб го „среди“ и Гејџи! (ВИДЕО)

Хабиб Нурмагомедов по кој знае кој пат издоминира во октагонот, славејќи над Џустин Гејџин со што ја одбрани УФЦ титулата во лесна категорија.

Русинот уште на стартот го притисна Гејџи. Двајцата имаа неколку добри удари, но класата на Хабиб дојде до израз откако во втората рунда во неговиот стил со зафат го фати Гејџи, кој веднаш се предаде. За Хабиб ова беше 29 победа, а нема ниту еден пораз.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .