Неверојатна случка во Евролигата: Се расипа семафорот, резултатот ќе се запишува само на записничката маса? (ФОТО)

Црвена звезда во 11. коло од Евролигата на домашен терен го пречека освојувачот на Еврокупот, Валенсија. „Црвено-белите“ одлично почнаа мечот и водеа со 11-4 кога се случи една несекојдневна ситуација.

Имено, верувале или не се расипа семафорот во салата „Александар Николиќ“, а веќе има прекин од 30. минути. Се уште не е познато кога ќе биде продолжен мечот. Според последните информации можно е да се доигра без семафор и виден резултат, а резултатот ќе се води на записничката маса.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .