Неверојатна грешка на Лено, Евертон води против Арсенал (ВИДЕО)

Фудбалерите на Евертон поведоа на гостувањето во Лондон кај Арсенал со голот на Ришарлисон во 76. минута, во ситуација во која голманот на „топчиите“ Бернд Лено мораше да реагира подобро…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.