Неверојатен потег на Дончиќ…(ВИДЕО)

Словенечкиот кошаркар, Лука Дончиќ игра во одлична форма сезонава. Тој секоја вечер ги воодушевува кошаркарските вљубеници. Кошаркарот на Далас беше најзаслужниот за победата на својот тим над Њу Јорк Никс (106-103). Дончиќ стигна до нов трипл-дабл, а мечот го заврши со 33 поени, десет скока и 11 асистенции.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .