Неверојатен кош на Лука Дончиќ (ВИДЕО)

Пред натпреварот Бостон – Далас, кошаркарот на Мавериксите Лука Дончиќ постигна неверојатен кош. Словенецот застана позади конструкцијата на кошот, но странично ја исфрли топката и таа заврши во кошот…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .