НБА ѕвездите полудела поради нестварната партија на Лилард

Демијан Лилард во поразот на Портланд од Денвер, уфрли дури 55 поени и така влезе во историјата на НБА лигата како прв играч кој дал преку 50 поени, а имал и барем 10 асистенции и исто толку погодени тројки. Оваа негова партија не остана незабележана од НБА ѕвездите.

„Дејм Лилард, тоа е све што имам да кажам“, твитна Стеф Кари.

„Сакав да напишам четири твита за да го опишам ова ремек дело на Демијан Ламонт Оли Лилард, но навистина останав без зборови“, порача Дурант.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.