На НБА звездите не им се веруваше што погоди ова десетгодишно дете (ВИДЕО)

Десетгодишниот Макс го украде вниманието на натпреварот помеѓу Лос Анџелес Лејкерс и Оклахома. Тој доби шанса да освои награда шутирајќи на паркетот и ја искористи на вистински начин.

Во играта за 30 секунди тој постигна 30 поени и така ги зачуди звездите на Лејкерс кои се неверување гледаа кон десетгодишниот Макс.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .