На Клоп ќе му се исполни големата желба

Островските медиуми тврдат – Ливерпул го склопил договорот со РБ Лајпциг и по се изгледа Марсел Сабитцер ќе стане нов член на клубот од „Енфилд“.

Австрискиот репрезентативец со „биковите“ има договор до 2022 година, а веќе некое време е голема желба на Јирген Клоп. Според информациите „црвените“ подготвиле околу 50.000.000 евра за фудбалерот од средниот ред.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.