На Геце му беа потребни само девет минути за да постигне гол за ПСВ! (ВИДЕО)

„Златното дете“ на Германија, фудбалерот кој со голот во продолженијата во финалето против Аргентина на Мундијалот во 2014 година им ја донесе светската титулата на Германците, Марио Геце, му беа потребни само девет минути за да стигне до дебитантскиот погодок во дресот на ПСВ…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .